Rozwiązania Braas na upały!

Letnie miesiące są upalne, więc warto będzie się zastanowić w czasie budowy domu jak można ograniczyć wpływ słońca na nagrzewanie się budynku. Oczywiście z naszej strony nie ma wpływu na klimat, ale mamy wpływ na to jak będziemy go wykorzystywać. Braas to innowacyjne technologicznie rozwiązania, które mają sprawić, że komfort mieszkania na poddaszu latem będzie lepszy, jednocześnie uda się odzyskać naturalną energię.

Co pomoże ograniczyć temperaturę na poddaszu?

Dachówka Tegalit PROTEGON

W czasie produkcji tej dachówki dodaje się pigmenty, które mają odpowiadać za odbicie promieniowania podczerwonego emitowanego przez słońce. Dzięki temu temperatura na spodniej stronie będzie niższa nawet 10stopni, co będzie wpływać na zmniejszenie się nagrzewania całego dachu.

Membrana Divoroll CLIMA+ S

Mamy pokrycie warstwą, która będzie w stanie odbić powyżej 80% ciepła promieni słonecznych. Dzięki temu mamy zdecydowanie poprawiony komfort życia w lecie ponieważ mamy obniżenie ciepła jakie dostawać się będzie przez pokrycie dachowe.

Nie walcz z energią – wykorzystaj!

Solary to takie rozwiązanie, które budzi coraz większe zainteresowanie w naszym kraju. Można przetwarzać w ten sposób promieniowanie słoneczne w energię cieplną przeznaczoną do ogrzewania wody użytkowej oraz pomieszczeń. Kolektory Braas Solar to bardzo ciekawa opcja, która gwarantuje nam sprawne ogrzewanie pomieszczeń oraz wody. Zadziała wtedy, gdy będzie to najbardziej potrzebne.

panele solarne

Panele fotowoltaiczne wykorzystywane są w taki sposób, że będziemy mogli uzyskiwać energię elektryczną. To nowość w ofercie Braas, której na pewno warto się przyjrzeć. Jak taki panel będzie działał. Światło słoneczne, które docierać będzie do ziemi jest absorbowane do urządzenia. Fotony padają na półprzewodnikowe złącze, które ma różne typy przewodzenia i będzie generować prąd stały. Wydajność panelu zależeć będzie od powierzchni i materiałów, z jakich jest to wykonane. Najbardziej wydajne będą moduły, które mają krzem monokrystaliczny, ale jego cena będzie wyższa niż, gdy chodzi o panele polikrystaliczne. Marka Braas proponuje obecnie oba te urządzenia.

Nie tylko produkt!

Jeśli mówimy o inwestycji w energooszczędny dach nie można pominąć czynnika kluczowego a więc wykonawcy. Tylko dach, który będzie budowany zgodnie ze sztuką budowlaną w połączeniu z dobrymi jakościowo materiałami będzie gwarantował nam odpowiednią energooszczędność i będzie to rozwiązanie optymalne. Trafny wybór ekipy dekarskiej to bardzo istotna kwestia, związane to będzie również z jakością produktów. warto więc dopilnować, by nie było takiej sytuacji, w której nasz dach będzie się znajdował w ręku przypadkowego wykonawcy, ale w rękach profesjonalisty, który będzie w stanie wykorzystać w pełni możliwości związane z tego typu rozwiązaniem.

Opłaca się inwestować w nowe technologie!

Komfort jaki będziemy w stanie uzyskać, gdy budujemy dom z materiałów energooszczędnych będzie praktycznie nie do przecenienia. Koszty poniesione na inwestycje w nowoczesne technologie zwracają się po kilku latach. Warto z pośród oferowanych produktów wybierać te, które będą dla nas najlepiej opłacalne. Planując zakup warto będzie się zastanowić nad uzyskiwaniem dofinansowania a jak się okazuje tutaj interesujących propozycji nie brakuje. Program dopłat do budowy domów energooszczędnych ma na celu przygotowywanie inwestorów, projektantów, producentów materiałów budowlanych i wykonawców, którzy będą w stanie odpowiedzieć na wskazania jakie pojawiają się między innymi w ramach specjalnych Dyrektyw PE oraz RE.