Koramic - dachówki ceramiczne na pokolenia

Koramic to ceramiczne dachówki połaciowe, które charakteryzują się doskonałą jakością, do tego również dostajemy ceramiczne i techniczne akcesoria między innymi membrany, taśmy, produkty mocujące, szereg innych ważnych elementów, które sprawią, ze wykonanie udanego dachu stanie się łatwiejsze. w ofercie w sumie 20 wykrojów, które mają szeroką gamę kolorystyczną. Firma Koramic ma szczególnie szeroką ofertę, przygotowuje różne modele, dzięki którym będzie można również układać takie dachy, które charakteryzują się historycznością ułożenia między innymi dachówka mnich - mniszka. Szeroki wybór produktów daje nam możliwość dopasowania takiej dachówki, które będzie idealna właśnie dla naszego obiektu i taka forma najbardziej będzie nam odpowiadać. Obecnie jak się okazuje szczególnie zwracamy uwagę na trwałość oraz odporność. Dachówki ceramiczne jak wiadomo są bardzo trwałe i odporne na czynniki atmosferyczne takie jak deszcz, śnieg, mróz oraz nadziałanie wysokich temperatur. Będą one również odporne na zarysowania a także na działanie promieni UV, dlatego nie trzeba będzie się obawiać o to, że będą to rozwiązania, które zaczną blaknąć.

Szczelny i bezpieczny dach

Szczelność pokrycia dachowego w przypadku dachówek ceramicznych będzie nam gwarantować świetną jakość, głębokie zamki czy systemy mocowania. Ciężar dachówek ceramicznych będzie powodował, że będzie trudno je zerwać przez wiatr. Jeśli jednak dojdzie do tego z dachu mogą zostać poderwane wyłącznie pojedyncze elementy a nie całe połacie.

Zapewnienie optymalnej temperatury

Pokrycie dachowe jako to, które zostanie mocno wyeksponowane na działanie słońca jest odpowiedzialne za naturalną regulację temperatury w każdym kroku. Zastosowanie rozwiązań Koramic dachówek ceramicznych i wysokiej jakości, nie zaś ceramicznych akcesoriów technicznych. 

poddasze, dach

Doskonała izolacyjność akustyczna

W związku z tym, że obecnie coraz częściej wykorzystuje się poddasze na cele mieszkaniowe padające krople deszczu nie będą nam zakłócały ciszy, takie pokrycie charakteryzuje się tym, że mamy ochronę przed hałasem.

Rozwiązania architektoniczne

W dachach spadzistych, gdzie połacie dachu będą widoczne sięga się po materiały o wyjątkowej jakości oraz takie, które mają wiele walorów estetycznych, będzie można je dobierać do domu nowoczesnego jak i takiego w stylu tradycyjnym. Poza tradycyjnymi kształtami pojawiają się także takie dachówki, które są nieco bardziej nowoczesne. Okazuje się, że również, gdy chodzi o kolory podąża się obecnie za takimi rozwiązaniami, które mają lepiej odpowiadać klientom. Dachówka na nowoczesny dom najczęściej nie będzie ceglasto czerwona, ale będzie w odcieniach szarości, grafitu albo czerni. Naturalny ciężar sprawi, że solidne pokrycie będzie w stanie zamykać prostą kompozycję.

Trwałość koloru

Kolor dachówki będzie uzależniony między innymi od tego jaka będzie używana glina do ich produkcji i jakie związki chemiczne będą się tam znajdować. Niekiedy wykonuje się również angobowanie, a więc dochodzi w takiej sytuacji do powlekania nim wykona się wypalanie. W ten sposób po tym jak będzie wszystko wypalone otrzyma odpowiedni kolor wynikający ze specjalnie przygotowanej powłoki. Realizuje się także angoby, które są szlachetne i w ten sposób mamy rozwiązanie, które charakteryzuje się większym stopniem połysku. Najbardziej błyszczące dachówki pokryte są glazurą, która w procesie wypału zmieni się w szkliwo. I to również będzie nadawać ostateczny kolor. Obecnie stosuje się rozwiązania, które mają sprawiać, że montaż dachówki będzie prosty i szybki, chodzi o wprowadzenie rozwiązań, które są ekonomiczne.