Wentylacja dachu: nowoczesne rozwiązania CREATON

Skuteczna wentylacja dachu oraz pomieszczeń w budynku będzie w stanie chronić przed pojawieniem się pleśni oraz grzybów oraz porastaniem połaci mchem i dodatkowo zapewni również odpowiednią trwałość jak chodzi o konstrukcje całego dachu. Tym samym będzie miało to istotne znaczenie, ponieważ wpływa na zdrowie, komfort i bezpieczeństwo domowników. Warto wiedzieć jakie rozwiązania ma marka CREATON, gdy chodzi o wentylację dachu.

Wentylacja, która będzie źle działać to takie rozwiązanie, które będzie groźne dla budynku. Będzie to niekiedy prowadziło do osłabienia więźby dachowej, dodatkowo zmniejszy warstwę termoizolacyjną albo też będzie powodować zawilgocenie materiałów budowlanych.

Prawidłowa wentylacja połaci dachowej

Wiele osób zastanawia się jak będzie można zadbać o dobrą wentylację dachu szczególnie, gdy chodzi o dużą powierzchnię. Z pomocą będzie przychodzić między innymi dachówki wentylacyjne, które odpowiadają za tworzenie miejsca wylotu powietrza pod pokryciem. Dachówki tej marki przygotowywane są ze specjalną budową, która gwarantuje, że cenny przepływ powietrza będzie efektywny. Z kolei system labiryntów w otworze wentylacyjnym jest w stanie chronić przed tym, by nie było sytuacji, w której do środka dostaną się ptaki albo też małe ssaki. W produktach marki CREATON nie mamy kratek, jeśli chodzi o otwory wentylacyjne, ponieważ stawia się na jednolitą i harmonijną linię dachu. Nowoczesna dachówka Domino oraz popularna Titania to świetny przykład tego jak będzie można połączyć wyjątkową estetykę z funkcjonalnością co na pewno ma istotne znaczenie.

Jak powinno się rozmieszczać dachówki i w jakiej ilości? To oczywiście jak wiadomo będzie uzależnione od wielkości dachu, a także stopnia skomplikowania. Najczęściej będzie się zakładać, że jedna dachówka z wentylacją powinna przypadać mniej więcej na 13metrów kwadratowych dachu. Dachówki charakteryzują się tym, że trzeba je montować mniej więcej w połowie krokowi, a także w takich miejscach, gdzie mogą się pojawiać bariery, jeśli chodzi o swobodny przepływ powietrza. Cykrulacja może być w jakieś mierze zablokowana w momencie, gdy będą się pojawiły okna połaciowe, panele solarne albo też kominy. Jeśli tak się stanie dachówki należy montować przed oraz za przeszkodą.

wentylacja

Ceramiczna kalenica wentylowana: jakie ma zalety

System „FIRSTFIX” marki CREATON to jeszcze inne świetne rozwiązanie, które jest bardzo wydajne i gwarantuje połączenie kalenicy, dachówki wentylacyjnej oraz gąsiora. W takim rozwiązaniu powierzchnia przekroju wylotu powietrza będzie większa i dlatego będzie to dobre i wydajne rozwiązanie, które będzie również odpowiednie do podanych norm DIN 4108.Dzięki temu ochrona całej konstrukcji nośnej przed pojawieniem się wilgoci będzie praktycznie w pełni zagwarantowana na czym powinno nam zależeć. Można oczekiwać, że spojler i zakładka dachówki będą chronić połać przed pojawieniem się deszczu czy wilgoci nawet jeśli będziemy mieli sytuacje, w których rzeczywiście będzie ryzyko niekorzystnych warunków.

Jeśli chodzi o jeszcze inne zalety takiego systemu będzie trzeba powiedzieć, że to takie rozwiązanie, które jest tańsze niż montowanie klamer ze stali szlachetnej, będzie można również to łatwiej zastosować. Dodatkowo marka CREATON stara się dbać o to, by jej rozwiązania minimalizowały zakres prac konserwacyjnych jakie będzie trzeba wykonywać i między innymi właśnie dlatego dostaniemy aż 50 lat gwarancji na ceramiczne dachówki, które ta właśnie firma stara się wprowadzać do sprzedaży. W ten sposób długie lata będą w dobrym stanie.