Dachówki ceramiczne ROBEN – świadomy wybór

Na rynku jest przynajmniej kilka materiałów, które nadają się do tego, by pokrywać nimi dach.Nim będziemy się na jeden z nich decydować musimy oczywiście znać to co będzie szczególnie ważna a dokładnie zalety jakie mają takie produkty. Podpowiemy jakie czynniki przemawiają za dachówką ceramiczną.

Roben - Tradycja

Oczywiście musimy pamiętać o tym, że dachówki ceramiczne to jeden z najstarszych materiałów pokryciowych. Płytki, które wypalane były z gliny charakteryzowały się tym, że układane były już w trakcie starożytnego Rzymu. Od tego czasu tak naprawdę dachówka ceramiczna zdobywała bardzo duże zainteresowanie oraz swoją wyjątkową pozycję w architekturze. Do dziś większość pokryć dachowych naśladuje właśnie to rozwiązanie już ta bardzo dawno wynalezione i zastosowane. Tradycja zastosowania dachówki ceramicznej będzie swoistą gwarancją, która sprawi, żę ten materiał będzie również nadawał się do tego, by go zastosować również w nowoczesnych projektach także bardzo dobrze się sprawdzi.

Ochrona przed hałasem

Ceramiczne dachówki charakteryzują się przede wszystkim tym, że zalicza się je do ciężkich pokryć dachowych. Z powodu ich dużej masy nie można ich łatwo wprawić w drgania, dzięki temu stanowić będą one dobrą ochronę przed działający, hałasem z zewnątrz. Jest to kwestia bardzo ważna szczególnie w momencie, gdy poddasze domu przybiera charakter miejsca praktycznego, funkcjonalnego, gdzie będą domowe sypialnie. Bez dobrej izolacji akustycznej nie ma szans na to, by te pomieszczenia stały się dla nas komfortowe do zamieszkania.

dachówka roben

Rozwiązania Roben - Ochrona w formie termoizolacji

Ceramika ma sprawić, że również poziom termoizolacji będzie na zadowalającym nas poziomie. Może się to przejawiać w dwóch kwestiach. Z jednej strony zimą dachówki powinny wolno oddawać swoje ciepło i dzięki temu mamy rzeczywiście gwarancje, że będziemy mogli oszczędzać na ogrzewaniu, z drugiej strony latem dachówki muszą być tak przygotowane, że nie będą chłonąć ciepła z promieni słonecznych, ponieważ w taki sposób nie będzie się dało w takim wnętrzu wytrzymać w najcieplejsze dni.

Dachówka Roben - naturalne materiały

Wypalana z gliny dachówka to najbardziej ekologiczne pokrycie jakie obecnie się wykorzystuje. To taki materiał, który jest całkowicie naturalny, nie ma chemicznych barwników metali czy innych sztucznych dodatków. dzięki temu ceramika będzie miała zdrowy mikroklimat. Ta cecha jest szczególnie ważna od momentu, gdy okazało się jakim zagrożeniem dla życia i zdrowia mieszkańców będzie dach pokrywany azbestem.

Świetna wytrzymałość

Należy powiedzieć, że te przygotowywane obecnie i proponowane nam pokrycia charakteryzuje się wyjątkową jakością. Będzie można wspominać tutaj markę Roben, która oferuje nam również gwarancję na 30 lat, gdy chodzi o sprzedawane propozycje. W tym czasie mogą się pojawić zanieczyszczenia na takim dachu, ale nie trzeba się obawiać, że na tym straci jego jakość, taki stan rzeczy nie będzie miał miejsca.

Obecnie wprowadzone rozwiązania są tak przygotowywane, że mamy gwarancję iż pokrycie ceramiczne będzie pasować praktycznie na każdy dach i na pewno będziemy z niego zadowoleni. Jeśli chodzi o te kwestie, które również musimy brać pod uwagę to możliwość przygotowywania dachu, który będzie miał różne kolory i z tego powodu także będzie można je dopasować do swoich oczekiwań i estetyki, na jakiej będzie nam zależało. Tak przygotowywane rozwiązania charakteryzują się dobrą jakością i jednocześnie odpornością na działanie różnych czynników atmosferycznych zarówno w okresie letnim jak i w czasie mrozów.